Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wydarzenia12 05 2018

POKAZ ALPAK PZHA - MINIKOWO 2018

Już po raz drugi w Minikowie Polski Związek Hodowców Alpak wspólnie z Kujawsko Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego zaprezentuje alpaki w czasie targów "Lato na wsi", które odbędą się w dniach 12-13.05.2018.
Dowiedz się więcej

07 05 2018

Odpowiedź na pismo skierowane do PZHA przez SHAIL

Przedstawiamy odpowiedź PZHA w celu umożliwienia zapoznania się z nią wszystkim zainteresowanym osobom. Otrzymane pismo zawierało wiele zarzutów z którymi się nie zgadzamy. Nadawca opublikował swoje pismo, ale nie przedstawił odpowiedzi PZHA. .
Dowiedz się więcej

22 10 2018

Alpaca Fiesta 2018 - PERU

W imieniu organizatorów zapraszamy na Alpaca Fiesta 2018. Z dumą prezentujemy zaproszenie PZHA przez International Alpaca Association na jedną z największych i najważniejszych imprez na świecie. Działalność PZHA jako przedstawiciela polskich hodowców dostrzegana jest również daleko poza granicami w kolebce "alpakowego" biznesu w Peru.
Dowiedz się więcej

17 03 2018

Zwyczajny Zjazd PZHA

Zarząd PZHA informuje wszystkich członków Związku, że w dniu 18.03.2018 odbędzie się Zwyczajny Zjazd PZHA. Członkowie Związku mogą również uczestniczyć w organizowanym w dniu 17.03.2018 Seminarium poprowadzonym przez naszego gościa Pana Wolfganga Putzinger - Prezesa Alpaca Association Austria
Dowiedz się więcej

AktualnościCzy będziemy jedli alpaki ?

24 03 2018

Stanowisko Polskiego Związku Hodowców Alpak jest jednoznaczne: zdecydowane NIE.
Dowiedz się więcej

Nowelizacja ustawy „ O organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich”

13 03 2018

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało projekt ustawy „ O organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich”. Spowodowane jest to koniecznością dostosowania przepisów krajowych do przepisów Unii Europejskiej m.in. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/1012 z dnia 8 czerwca 2016 r oraz innych aktów obowiązujących w dziedzinie hodowli zwierząt. W wyniku wprowadzenia nowych przepisów alpaki uzyskają status zwierząt gospodarskich.
Dowiedz się więcej

Ostrzeżenie Głównego Inspektora Weterynaryjnego

03 01 2018

Główny Inspektor Weterynaryjny zawiadamia o nieprawidłowościach w handlu alpakami z Wielką Brytanią i Irlandią Północną. U sprowadzanych z GB alpak wykryto gruźlicę, błędną lub niepełną identyfikację zwierząt, nieprawidłowości w poświadczeniach zdrowotnych. Inspekcja Weterynaryjna informuje o niebezpieczeństwie wprowadzania do zdrowych stad chorych zwierząt.
Dowiedz się więcej
Wszystkie aktualności

Nasi partnerzy